26. září 200990. výročí MU na vlnách Českého rozhlasu Vltava

V sobotu 26. 9. 2009 bude celodenní program Českého rozhlasu Vltava věnován devadesátému výročí Masarykovy univerzity.

O historii i současnosti bude hovořit například rektor Masarykovy univerzity prof. Petr Fiala a bývalý dlouholetý rektor prof. Eduard Schmidt.

Dopolední program bude rovněž věnován nově vznikajícímu univerzitnímu kampusu.Jedno z nejrozsáhlejších a nejmodernějších univerzitních „městeček”, která vznikají ve střední Evropě a na jehož výstavbě se podílejí přední čeští architekti a výtvarníci, bude představeno v reportážním pořadu Modrá etapa.

V programu nebude chybět ani hudba. Odpoledne zazní například ukázky nahrávek Pěveckého sboru Masarykovy univerzity a jazzová díla skladatelů z brněnské univerzity - Miloše Štědroně a Pavla Blatného.

Vzpomínky profesorů a vědců a ukázky z tvorby významných osobností, budou posluchače provázet až do sobotní půlnoci.